Jak dobrać kostium kąpielowy do figury?

Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku spódnic, sukienek oraz kreacji wieczorowych, również kostium kąpielowy należy do tych elementów garderoby, które należy dobierać tak, aby odpowiadały charakterystycznemu dla nas typowi urody. Dwie kobiety o zbliżonym wzroście i wadze będą wyglądały wyjątkowo w zupełnie innych kostiumach tylko dlatego, że jedna może się pochwalić figurą klepsydry, druga zaś – gruszki albo jabłka.

Panie o figurze typu gruszka zwykle mają niewielki biust, ich problemem bywają jednak przede wszystkim zaokrąglone dolne partie ciała. Już choćby dlatego tworzące kostium majtki nie powinny być nie tylko przesadnie wycięte, ale również wiązane po bokach, takie modele tylko podkreślają bowiem dysproporcje, które panie chciałyby z pewnością zatuszować. Nie najlepiej sprawdzają się też tkaniny we wzory, te bowiem optycznie powiększają sylwetkę. O ile dolna część stroju nie może być bogata w ozdoby, o tyle w przypadku górnej części, można już popuścić wodze fantazji, bogato zdobiony stanik jest więc mile widziany.

kostiumPanie o figurze typu jabłko mają szczupłe nogi, znacznie szersze są jednak w ich przypadku nie tylko ramiona, ale i biust oraz talia. Podczas wyboru kostiumu powinny więc koncentrować się na takim, który ukryje brzuch. Najlepiej w takiej sytuacji sprawdzają się stroje jednoczęściowe zwłaszcza, jeśli są utrzymane w ciemniejszej tonacji.

Figura typu klepsydra to oczywiście ta, która w największym stopniu zbliżona jest do ideału. Trudno zatem dziwić się, że kobietom, które nią dysponują, pasować będzie niemal każdy kostium kąpielowy. Warto zwracać uwagę jedynie na to, aby podkreślał on walory sylwetki.

Nieco bardziej ostrożne muszą być te z kobiet, które mają figurę typu prostokąt znaną też jako figura kolumny. Tu ramiona są tak szerokie, jak i biodra, ponieważ jednak nie ma wyraźnego wcięcia w talii, figura sprawia wrażenie takiej, która ma zaburzone proporcje. Problem mogą rozwiązać stroje z usztywnianymi biustonoszami. Jest to również figura, która pozwala na noszenie monokini – jednoczęściowego stroju z mocno wyciętymi bokami.