Dlaczego kupujemy polskie produkty?

Ostatnie lata to nowy trend na krajowym rynku, o ile bowiem jeszcze nie tak dawno odwracaliśmy się od tego, co wyprodukowano w Polsce, teraz sięgamy po to w pierwszej kolejności dumni z naszych wyrobów. Dlaczego tak się dzieje?

Nieoceniona jest w tym zasługa konsumentów z innych części świata, wielu z nam to właśnie oni uświadomili bowiem, że możemy być dumni z tego, co pochodzi z naszego kraju. Powodów może być zresztą znacznie więcej.

b71.    Kupując polskie produkty wspieramy krajową gospodarkę. Wydajemy pieniądze, ale jednocześnie sprawiamy, że środki finansowe wracają do nas. Często nawet o tym nie myślimy, istnieje jednak związek pomiędzy zjedzonym przez nas rano polskim jogurtem, a nową drogą, którą jedziemy do pracy.

2.    Kupując polskie produkty wspieramy firmy, które nam je oferują. Sprawiamy, że mogą one produkować nie tylko więcej, ale i lepiej, rozwijać się z korzyścią dla społeczności lokalnych, zapewniać nowe miejsca pracy i gwarantować godziwe wynagrodzenie.

Być może to właśnie dzięki naszym decyzjom konsumenckim polscy naukowcy nie będą zmuszani do wyjazdu za granicę, a ich potencjał zostanie wykorzystany w kraju?

3.    Kupując polskie produkty wspieramy regiony, w których one powstają. Promujemy je i sprawiamy, że budzą większe zainteresowanie, także wśród inwestorów.

4.    Kupując polskie produkty nie ryzykujemy! Charakteryzuje je wysoka jakość, a nasze zainteresowanie nimi w połączeniu z rywalizacją producentów o zainteresowanie w naszych oczach sprawiają, że stają się one jeszcze lepsze.